Don't pay: $124.00
$94.00
SAVE $30.00 (24%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(17157)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Printer(s): |
Product Information
| Finishing | Glossy |
| Label Length | 25.40 mm |
| Label Width | 50.80 mm |
| Features | Chemical Resistant |
| Temperature Resistant | |
| Perforated | |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 25.40 mm |
| Shape | Rectangle |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 2530 |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylic |
| Polyester |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 17157 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 12 / Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Ultimate 3000T Thermal Label |
| Product Line | Z-Ultimate |
| Product Series | 3000T |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | 17157 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





