Don't pay: $37.00
$29.00
SAVE $8.00 (22%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10010033)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Zebra Printer(s): |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 10010033 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 6 / Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 2000D Thermal Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 2000D |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylic |
| Paper |
Product Information
| Label Length | 101.60 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Perforated |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Core Diameter | 25.40 mm |
| Shape | Square |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 640 |
| SKU | 10010033 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.0700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





