Don't pay: $173.00
$167.00
SAVE $6.00 (3%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belt unit is designed for use with Brother HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9560CDW and MFC-9970CDW. It yields approximately 50,000 pages on A4 or letter-size, single-sided pages.
(BU-300CL)
Specifications
| Compatible/Used for | DCP9055CDN, HL4150CDN, HL4570CDW, MFC9460CDN, MFC9970CDW |
| Dimension | |
| Product Type | Belt Unit |
| Warranty | |
| Weight | |
| Page Yield | 50,000 Pages |
| SKU | BU-300CL |
| Barcode # | 4977766679602 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 1.7140kg |
| Shipping Width | 0.442m |
| Shipping Height | 0.168m |
| Shipping Length | 0.441m |
| Shipping Cubic | 0.032747000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





