Don't pay: $279.00
$270.00
SAVE $9.00 (3%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Brother DR-341CL Drum Unit
This is a genuine Brother DR-341CL Drum Unit - it has been designed to work with a range of Brother printers, details of which are provided below. This drum unit will print around 25,000 A4 pages.
(DR-341CL)
This Brother DR-341CL Drum Unit can be used to replace the previous drum unit in your laser printer. It's designed to transfer images from the laser to the paper, providing you with high quality printouts. It is designed to be long lasting so you won't have to maintain your printer as frequently.
- This unit can be known by the manufacturer's code, DR-341CL.
- When used with a toner cartridge, it has an estimated page yield of 25,000 pages.
- It's compatible for use with the following printer models: HL-L8250CDN, 8350CDW, L9200CDW, MFC-L8600CDW, L8850CDW and L9550CDW.
- This pack contains a single drum unit.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
Specifications
| Colour | Other |
| Printer Compatibility | HL-L8250CDN / 8350CDW / L9200CDW MFC-L8600CDW / L8850CDW / L9550CDW |
| Warranty | |
| Yield | 25000 Pages |
| SKU | DR-341CL |
| Barcode # | 4977766733922 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 2.3900kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.420m |
| Shipping Cubic | 0.041580000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





