- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Brother TN-2330 Black Toner Cartridge
Black toner cartridge
Standard yield - up to 1,200 pages at 5% coverage
Compatible with the Brother HL-L2300D, HL-L2340DW, HL-L2360DN, HL-L2360DW, HL-L2365DW, MFC-L2700DW, MFC-L2703DW, MFC-L2720DW, MFC-L2740DW; HL-L2380DW
(TN-2330)
This Brother TN-2330 Toner Cartridge is great for ensuring that your printer continues to produce sharp, crisp and professional documents. It's specially designed to work with Brother printers and is easy to install so you can do it yourself.
- This cartridge can be known by the manufacturer's code, 84XXH200106.
- It has an estimated page yield of 1,200 pages.
- It's compatible for use with the following Brother machines: HL-L2300D, L2340DW, L2365DW, 2380DW, MFC-L2700DW, 2703DW, 2720DW and 2740DW.
- This pack contains a single black toner cartridge.
- It's designed to work at specific temperatures in Brother printers which ensures a great quality print result.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
Specifications
| Colour | Black |
| Printer Compatibility | HL-L2300D / L2340DW / L2365DW / 2380DW / MFC-L2700DW / 2703DW / 2720DW / 2740DW |
| Warranty | |
| Yield | Standard |
| Page Yield | 1200 Pages |
| SKU | TN-2330 |
| Barcode # | 4977766738095 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.6640kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.006732000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





