Don't pay: $141.00
$133.00
SAVE $8.00 (6%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Brother TN-340 Toner Cartridge Black
The Brother TN-340 Toner Cartridge lets you get impressive printing results for photos, documents, creative projects, and everyday coloured prints.
For Brother HL4150CDN, 4570CDW, DCP9055CDN, MFC9460CDN, MFC9970CDW Printers.
Colour Laser Printers. Page Yield: 2500 pages.
(TN-340BK)
This Brother Toner Cartridge will help you to produce clear, sharp and professional documents. It's specifically designed to work with Brother technology ensuring that you create impressive print results every time.
- This cartridge can be known by the manufacturer's code, TN-340BK.
- It has an estimated page yield of 2,500 pages.
- It's designed for use with the following Brother machines: HL-4150CDN, 4570CDW; DCP-9055CDN; MFC-9460CDN and 9970CDW.
- This pack includes 1 black toner cartridge.
- Brother toners are designed to work at specific temperatures in Brother printers for great print quality.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
| Barcode (GTIN) | 4977766682794 |
|---|---|
| Product Type | Toner |
| Brand | Brother |
| Model | TN-340Y |
| Cartridge Ink Colours | Yellow |
| Compatible Printers | Brother DCP-9055CDN, Brother HL-4150CDN, Brother HL-4570CDW, Brother MFC-9460CDN |
| SKU | TN-340BK |
| Barcode # | 4977766682794 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Shipping Cubic | 0.007514000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





