- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Print crisp, clear documents, complete with text and graphics, with this Original Brother TN-3470 Toner Cartridge from Printzone. Produce professional, high-quality results every time - genuine Brother toners are reliable, and they’re economical to buy and easy to replace. This should come as no surprise, considering Brother's award-winning heritage. Brother original supplies maintain top quality results & offer great value for money. Brother employs precision engineering in the development of toners, which are specially designed to give you high-quality results from your Brother laser printer or multifunction. And don't forget that with Brother laser products the toner and drum work independently – this is cheaper to run than those where the two units are combined. If one runs out, you don't have to replace both items simultaneously, substantially reducing waste, saving precious resources and your cash.
(TN-3470)
- This is a genuine Brother TN-3470 toner cartridge.
- It delivers an estimated page yield of 12,000 pages.
- The toner is compatible with the following Brother machines: HL-L6200DW, HL-L6400DW, MFC-L6700DW and MFC-L6900DW.
- It contains a single black toner cartridge.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
Specifications
| Colour | Black |
| Printer Compatibility | HL-L6200DW HL-L6400DW MFC-L6700DW MFC-L6900DW |
| Warranty | |
| Yield | High |
| SKU | TN-3470 |
| Barcode # | 4977766756785 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 1.3100kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.013500000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





