Don't pay: $134.00
$121.00
SAVE $13.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
TH-WH-PJ-CM
Ceiling projector mount with height adjustable pole
The TH-WH-PJ-CM telescopic projector mount securely supports your projector on a pole and can be extended up to 900mm. The rotation of 360 degrees gives you unparalleled versatility when choosing room layout as well as multiple presentation positions. Angled ceilings can be accommodated as the pole can be adjusted by up to 45 degrees. Easy installation and internal cable management make this mount an ideal solution for Pro AV applications.
- Universal mounting hole pattern suits a wide range of projectors
- Adjustable telescopic pole allows for 500mm of drop length adjustment
- Angled ceiling support
- 360° rotation around pole
- Quick release mechanism
- All mounting hardware included
- 10 year warranty
(TH-WH-PJ-CM)
Technical Details
| Warranty | 10 Years |
|---|
| SKU | TH-WH-PJ-CM |
| Barcode # | 881493002562 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.430m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.004480000m3 |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





