Don't pay: $106.00
$42.00
SAVE $64.00 (60%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CART416 Cyan Toner
CANON IMAGECLASS MF8050CN,CANON IMAGECLASS MF8080CW
1,500 pages
Cyan
(CART416C)
Miscellaneous
| Compatibility | Canon imageCLASS MF 8050Cn Printer |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CART416C |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CART416C |
| Product Name | CART416C Toner Cartridge |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Cyan |
| Print Technology | Laser |
| SKU | CART416C |
| Barcode # | 4960999655406 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.7800kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.003960000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





