Cherry Advanced Performance Line TouchBoard G80-11900
Model # G80-11900LUMEU-2
-
SKU: G80-11900LUMEU-2
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Cherry Advanced Performance Line TouchBoard G80-11900 - Keyboard - USB - touchpad - black - English (G80-11900LUMEU-2)
(G80-11900LUMEU-2)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
Pointing Device
| Pointing Device Type | TouchPad |
Miscellaneous
| Platform Supported | PC |
| System Requirements |
Operating System(s): |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | G80-11900LUMEU-2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.cherryamericas.com |
| Manufacturer | Cherry Americas |
| Product Model | G80-11900 |
| Product Name | TouchBoard G80-11900 |
| Product Line | TouchBoard |
| Brand Name | CHERRY |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 997.9 g |
| Keyboard/Keypad Height | 37.08 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 414.78 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 193.04 mm |
| Product Color | Black |
Keyboard/Keypad
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Features | Ergonomic Design |
| Compact Keyboard | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyswitch Technology | Mechanical/MX |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 1.75 m |
| SKU | G80-11900LUMEU-2 |
| Barcode # | 4025112050763 |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.005625000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.




