- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Corsair CV750 Series 750W 80+ Bronze Certified PSU
- Power: 750 Watts
- Frequency: 47~63Hz
- Input Current: 10A-5A
- AC Input: 100-240V
- Fan Size: 120mm
- 80 PLUS Bronze Certified
(CP-9020237-AU)
Specifications
| Product Type | PSU |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 1.9 kg |
| Connector | EPS12V x 2, Floppy x 2, PCIe x 2, SATA x 7 |
| Continuous Power | 750 Watts |
| Fan Size | 120mm |
| MTBF | 100,000 hours |
| PSU Form Factor | ATX |
| SKU | CP-9020237-AU |
| Barcode # | 840006630210 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 2.5200kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





