- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair RM850x Shift 850W 80 Plus Gold Fully Modular ATX Power Supply - White - Form Factor: ATX - Fan Size: 140mm - MTBF: 100,000 Hours - ATX Connector: 1 - ATX12V Version: 3.0 - Fan Bearing Technology: FDB - 80 PLUS Efficiency: Gold - CP-9020274-AU
| · Side Mounted Connections |
| · ATX 3.0 Certified |
| · Corsair Type 5 Micro-Fit Connectors |
| · 140mm Fan with Zero RPM Mode Support |
| · 80 PLUS Gold Certified |
(CP-9020274-AU)
| Brand | Corsair |
| Modularity | Fully-Modular |
| Form Factor | ATX |
| Wattage | 850W |
| Energy Efficiency | 80 PLUS Gold |
| Length | 140mm |
| LED Lighting | No |
| Fanless | No |
| PCIe 5.0 Support | Native |
| SKU | CP-9020274-AU |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 3.9000kg |
Manufacturer Warranty: 10 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





