- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Corsair RM850 2021 850W 80 Plus Gold Fully Modular ATX Power Supply
- White
- Form Factor: ATX
- Fan Size: 140mm
- MTBF: 100,000 Hours
- Zero RPM Fan Mode
- 80 PLUS Gold
(CP-9020232-AU)
Specifications
| Product Type | Power Supply |
| Warranty | 10 Years |
| Weight | 1.65 kg |
| 80 PLUS Efficiency | Gold |
| Continuous Power | 850 Watts |
| MTBF | 100,000 hours |
| SKU | CP-9020232-AU |
| Barcode # | 840006628804 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.150m |
Manufacturer Warranty: 10 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





