- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Epson Watercolor Paper Radiant White
A thick, heavyweight paper with a coated matte surface, this affordable media has the look and feel of fine art paper. Perfect for presenting photographic reproductions and graphic designs on matte textured surfaces, this media offers a different look from resin coated photo papers.
Paper Specifications:
- Thickness: 11.5 mil
- Basis weight: 190 gsm
- Opacity: 96%
Profile Information
Supplied with Standard Epson Driver.
(C13S041352)
| SKU | C13S041352 |
| Barcode # | 10343830172 |
| Brand | EPSON |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.495m |
| Shipping Height | 0.011m |
| Shipping Length | 0.344m |
| Shipping Cubic | 0.001873000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






