- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Description
RFID coded access cards are for use with the GDS3710.
Grandstream GDS37X0 is a RFID card that is easy to use and manage solution for secure, contactless entry using the Grandstream GDS3710 IP Video Door Phone and USB RFID Card Reader.
This contactless ID card is easy to setup and use, and therefore is ideal for use in a wide range of facility access, attendance and security applications.
(GDS37x0-CARD)
| SKU | GDS37x0-CARD |
| Barcode # | 6947273702306 |
| Brand | GRANDSTREAM |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






