- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The RFID Key Fob is available for use with the GDS3710 and the USB RFID Card Reader. This nonwritable proximity induction card receives radio energy from the RFID Card Reader to power the card and its ability to interact with the GDS3710 or USB RFID Card Reader. This contactless ID key fob is easy to setup and use, and therefore is ideal for use in a wide range of facility access, attendance and security applications.
(GDS37x0-FOB)
| SKU | GDS37x0-FOB |
| Barcode # | 6947273702313 |
| Brand | GRANDSTREAM |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






