- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CF084A)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 16.90 kg |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
General Information
| Product Type | Paper Tray |
| Manufacturer Part Number | CF084A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Paper and Heavy Media Tray |
| Brand Name | HP |
Miscellaneous
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise 500 Color M551 Printer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| REACH |
Technical Information
| Media Weight | 58 lb to 220 g/m² |
| Media Type | Glossy Paper |
| Plain Paper | |
| Total Media Capacity | 500 |
| SKU | CF084A |
| Barcode # | 886111705818 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 9.7000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





