- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP Pagewide Enterprise 500 Sheet Paper Tray G1W43A - 1x 550 sheet Plain Paper Media Capacity - Compatible with 556dn/556xh/e55650dn/586dn/586f/586z/e58650dn/e58650z - 12 Months Limited Warranty
(G1W43A)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| Media Type | Plain Paper |
| Total Media Capacity | 500 |
General Information
| Product Type | Paper Tray |
| Manufacturer Part Number | G1W43A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | PageWide Enterprise 500-Sheet Paper Tray |
| Brand Name | HP |
Warranty
| Additional Warranty Information | (Next Business Day On-Site) |
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.50 kg |
| Height | 161 mm |
| Width | 514.1 mm |
| Depth | 395.8 mm |
| SKU | G1W43A |
| Barcode # | 889894018144 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 6.6500kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





