Don't pay: $109.95
$30.00
SAVE $79.95 (73%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(77-83087)
Miscellaneous
| Application/Usage | Tablet |
| Compatibility | Samsung - Galaxy Tab A7 Lite |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Tablet Model Compatibility | Galaxy Tab A7 Lite |
General Information
| Product Type | Case |
| Manufacturer Part Number | 77-83087 |
| Manufacturer Website Address | http://www.otterbox.com |
| Manufacturer | OtterBox |
| Product Name | Galaxy Tab A7 Lite Defender Series Case |
| Product Line | Defender |
| Brand Name | OtterBox |
Physical Characteristics
| Durability | Dirt Resistant |
| Drop Resistant | |
| Dust Resistant | |
| Lint Resistant | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Synthetic Rubber |
| Polycarbonate |
| SKU | 77-83087 |
| Barcode # | 840104260654 |
| Brand | OTTERBOX |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.240m |
Manufacturer Warranty : 7 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





