- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

- Samsung ViewFinity S80PB 32" 4K UHD HDR IPS Business Monitor
- Panel Size: 32"
- Panel Type: IPS
- Resolution: UHD 3840x2160
- Aspect Ratio: 16:9
- Refresh Rate: 60Hz
- Response Time: 5ms
- Brightness: 350cd/m2 (Typ), 280cd/m2 (Min)
- Contrast Ratio: 1000:1 (Typ)
- Displayable Colours: 1.07B
- I/O: DisplayPort1.4, HDMI 2.2, USB3.0 x3, USB-C
- Ergonomics: Tilt, Swivel, Pivot
- VESA Support: 100mx100m
(LS32B800PXEXXY)
Specifications
| 3D Support | No |
| Accessories | 1x 1.5m power cord, 1x HDMI cable, 1x USB C cable |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Box Weight | 9.5Kg |
| Brightness | 350 cdm (Typical) |
| Built-in Speaker | No |
| Colour | Max 1.07B |
| Contrast Ratio | 1000:1(Typical) |
| Dimensions with stand | 71.61 x 58.04 x 21.14 cm |
| Input Connector | 1x DP1.4, 1x HDMI2.0, 1x LAN, 3x USB3.0, 1x USBC (charging power 90W) |
| Panel Size | 32" Flat |
| Panel Type | IPS |
| Power Supply | Internal power |
| Resolution | 3,840 x 2,160 |
| Response Time | 5ms |
| Stands | HAS(Height Adjustable Stand) |
| Viewing Angle | 178°/178° |
| Wall Mounting | 100 x 100 |
| Warranty | 3 years |
| Weight | 7.5kg |
| SKU | LS32B800PXEXXY |
| Barcode # | 8806094434170 |
| Brand | SAMSUNG |
| Shipping Weight | 4.2800kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





