- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SanDisk 128GB Extreme Pro CF CompactFlash Memory Card - VPG-65 - UDMA 7 - 160MB/s
(SDCFXPS-128G)
Specifications
| Capacity | 128 GB |
| Card Type | CompactFlash |
| Class | VPG-65, UDMA 7 |
| Interface | CompactFlash |
| Transfer Speed | up to 160 MB/s (read), up to 150 MB/s (write) |
| Warranty | Lifetime Limited |
| SKU | SDCFXPS-128G |
| Barcode # | 619659102500 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000650000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





