- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SDCFXPS-032G)
Specifications
| Capacity | 32 GB |
| Card Type | CompactFlash |
| Class | VPG-65 |
| Interface | UDMA 7 |
| Transfer Speed | 160 MB/s (read), 150 MB/s (write) |
| Warranty | Lifetime Limited |
| SKU | SDCFXPS-032G |
| Barcode # | 619659102432 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000650000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





