- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SanDisk 64GB Extreme CF CompactFlash Memory Card - up to 120MB/s Read, up to 60MB/s Write - VPG-20 Video Speed - Limited Lifetime Warranty - SDCFXSB-64G
(SDCFXSB-064G)
Specifications
| Capacity | 64 GB |
| Card Type | CompactFlash |
| Class | VPG-20 |
| Interface | UDMA 7 |
| Transfer Speed | up to 120MB/s (read), up to 85MB/s (write) |
| Warranty | Lifetime Limited |
| SKU | SDCFXSB-064G |
| Barcode # | 619659123710 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





