- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-ET5X-PRPK2-01)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 190 g |
| Height | 1.7 mm |
| Width | 6.9 mm |
| Depth | 9.7 mm |
| Product Color | Black |
Battery Information
| Application/Usage | Tablet PC |
| Output Voltage | 7.2 V DC |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 3400 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Energy | 24.50 Wh |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-ET5X-PRPK2-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Auxiliary PowerPack Battery |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-ET5X-PRPK2-01 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.2100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





