- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

TP-Link RE650 AC2600 Wi-Fi Range Extender Superior Extended Range – Four fixed external antennas extend Wi-Fi coverage by up to 14,000 sq. ft. 4-Stream for AC2600 Dual Band Wi-Fi – Simultaneous 800Mbps on 2.4GHz + 1733Mbps on 5GHz 4×4 MU-MIMO – Simultaneously transfers data to multiple devices for 4x faster performance Beamforming Technology – Send targeted Wi-Fi signal to individual devices for stronger connections Gigabit Ethernet Port – Provide faster wired connections to smart TVs, computers and gaming consoles Intelligent Signal Light – Helps to determine the best location for optimal Wi-Fi coverage by indicating the signal strength in the current placement AP Mode – create a new Wi-Fi access point to enhance your wired network with Wi-Fi capability TP-LINK Tether App – Easily access and manage your network using any iOS or Android mobile device Ultimate Compatibility – Extend the range of any Wi-Fi router or wireless access point
(RE650)
| SKU | RE650 |
| Barcode # | 6935364099411 |
| Brand | TP-LINK |
| Shipping Weight | 0.5900kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.201m |
| Shipping Cubic | 0.002171000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





