- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

D-Link DAP-1610 Range Extender
(DAP-1610)
Specifications
| Compatible/Used for | Extending home wireless coverage |
| LAN Ports | 1 x Gigabit |
| Product Type | Range Extender |
| Warranty | 3 Years |
| Wifi Ghz/Mbps | 2.4 GHz (up to 300 Mbps), 5 GHz (up to 867 Mbps) |
| Wireless | Wi-Fi 5 (802.11ac) AC1200 (300+867Mbps) |
| SKU | DAP-1610 |
| Barcode # | 790069457784 |
| Brand | D-LINK |
| Shipping Weight | 0.2940kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.140m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





