- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7000A)
Miscellaneous
| Additional Information | Front Door: 16 gauge |
| Compatibility | APC NetShelter SX |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 10 kg |
| Height | 1915 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 35 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Door Panel |
| Manufacturer Part Number | AR7000A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7000A |
| Product Name | AR7000A 42U NetShelter SX Wide Perforated Curved Door |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR7000A |
| Barcode # | 731304274469 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 15.6000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






