Don't pay: $271.00
$246.00
SAVE $25.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8600A)
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Manager |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| REACH |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8600A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Horizontal Cable Manager, 2U x 4" Deep, Single-Sided with Cover |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.02 kg |
| Rack Height | 2U |
| Panel Width | 19" |
| Height | 109 mm |
| Width | 88 mm |
| Depth | 465 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8600A |
| Barcode # | 731304301097 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.3800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






