Don't pay: $143.00
$142.00
SAVE $1.00 (1%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Adjustable sliding rails for UniFi rack-mount gear, designed for smooth sliding and flexible fit in 4-post racks.

(UACC-Rack-Rails-Slide)
| Item | Specification |
|---|---|
| Dimensions | 625 x 43 x 21 mm (24.6 x 1.7 x 0.8") |
| Weight | 2.5 kg (5.5 lb) |
| Enclosure Material | SGCC steel |
| Max. Weight Capacity | 45 kg (99 lb) |
| Sliding Mechanism | Ball-bearing |
| Supported Rack Depth | 600—1066 mm (23.6—42") |
| SKU | UACC-Rack-Rails-Slide |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
Manufacturer Warranty : 1 year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





