- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ubiquiti UACC-Rack-Shelf-CLV Unifi 1U Fixed Cantilever Shelf
Fixed Rack Shelf
UACC-Rack-Shelf-CLV1U fixed cantilever shelf for mounting non-rackmount devices in standard 19" racks.(UACC-Rack-Shelf-CLV)
| Category | Specification |
|---|---|
| Dimensions | 481.4 x 250 x 44 mm (19 x 9.8 x 1.7") |
| Weight | 2.5 kg (5.5 lb) |
| Enclosure Material | Cold rolled carbon steel (SPCC) |
| Max. Weight Capacity | 20 kg (44 lb) |
| SKU | UACC-Rack-Shelf-CLV |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





