- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7050A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Door Panel |
| Manufacturer Part Number | AR7050A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7050A |
| Product Name | NetShelter SX 42U 750mm Wide Perforated Curved Door Black |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 12.59 kg |
| Product Color | Black |
| Silver |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC NetShelter SX 42U Enclosure |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | China RoHS |
| REACH |
| SKU | AR7050A |
| Barcode # | 731304274506 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 20.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






