- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7057A)
Miscellaneous
| Compatibility | APC NetShelter SX 48U Rack Cabinet |
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 13.95 kg |
| Height | 2182 mm |
| Width | 749 mm |
| Depth | 35 mm |
| Compatible Rack Height | 48U |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Door Panel |
| Manufacturer Part Number | AR7057A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7057A |
| Product Name | NetShelter SX 48U 750mm Wide Perforated Curved Door Black |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR7057A |
| Barcode # | 731304274483 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 18.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






