- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7716)
Miscellaneous
| Compatibility | APC NetShelter SX |
General Information
| Product Type | Roof Panel |
| Manufacturer Part Number | AR7716 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7252 |
| Product Name | AR7252 Networking Roof |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 10 kg |
| Height | 24 mm |
| Width | 737 mm |
| Depth | 1039 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR7716 |
| Barcode # | 731304279204 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 11.8000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






