- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(UE3310-AT-U)
Specifications
| Length | USB Extender |
| Product Type | USB 3.1 Gen 1 Extender with AC Adapter |
| Warranty | 2 Years |
| Cable Length | 10 m |
| Data Rate | Up to 5 Gbps |
| USB Specification | USB3.1 Gen1/ 2.0 / 1.1 for Super / High / Full or Low speed |
| SKU | UE3310-AT-U |
| Barcode # | 672792007279 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 1.2900kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.018m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000308000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






