- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The USBEXTAA10BK 10-foot USB Extension Cable (A-A) features 1 USB A male connector and 1 USB A female connector, extending the connection between USB 2.0 devices by up to 10 feet - an ideal solution for better placement of peripheral devices, or adding flexibility to existing USB ports.
This high quality USB extension cable is fully rated for use with USB 1.1 and USB 2.0 devices, and is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(USBEXTAA10BK)
StarTech 3m Black USB Extension Cable A to A - 10 ft Black USB 2.0 Extension Cable A to A - M/F - Designed and constructed to USB 2.0 specifications - Molded strain relief - Supports data transfer rates up to 480 Mbps
| SKU | USBEXTAA10BK |
| Barcode # | 65030840804 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





