- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The UUSBHAUB2M 2-meter USB-A to Micro USB cable features one USB ‘A’ male connector, and one ‘Micro-B’ male connector, providing a high quality connection between USB 2.0 mobile devices that use a Micro USB connector (such as BlackBerry® or Android-based smart phones, digital cameras, PDAs, Tablet PC devices and GPS systems) and a USB-capable computer for everyday tasks such as data synchronization and file transfers.
This high quality cable is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty to ensure dependable, long-lasting connections between Micro USB and USB devices.
(UUSBHAUB2M)
StarTech 2m Micro USB Cable - A to Micro B
| SKU | UUSBHAUB2M |
| Barcode # | 65030846387 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.000850000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





