- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The USB3CAB2M 2-meter USB 3.2 Gen 1 A-to-B cable provides a high quality connection between peripheral devices that feature a USB 3.2 Gen 1 type-B port, such as hard drive enclosures, card readers, docking stations and video capture devices and a USB-capable computer.
This cable is USB-IF certified to USB 3.2 Gen 1 specifications, guaranteeing a dependable, long-lasting connection to your USB 'B' devices and is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(USB3CAB2M)
StarTech 2m Certified SuperSpeed USB 3.0 A to B Cable - M/M
| SKU | USB3CAB2M |
| Barcode # | 65030850872 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





