- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The UUSBHAUB6IN 6-inch USB A to Micro-B cable provides a high quality connection between Micro USB-equipped USB 2.0 mobile devices (such as BlackBerry® or Android-based smart phones, digital cameras, PDAs, Tablet PC devices and GPS systems) and a USB-capable computer, for everyday tasks such as data synchronization and file transfers.
This high quality cable is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty to ensure dependable, long-lasting connections between Micro USB and USB devices.
(UUSBHAUB6IN)
StarTech 15cm Micro USB Cable - A to Micro B - USB to Micro B - USB 2.0 A Male to USB 2.0 Micro-B Male - 6-inches - Black
| SKU | UUSBHAUB6IN |
| Barcode # | 65030840989 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000076000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





