- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This 30-foot USB A to B cable features one USB type-A connector and one USB type-B connector, providing a high-quality connection to USB 2.0 peripherals.
Optimal Technology
This USB cable is expertly designed with top quality materials, incorporating an equalizing chip, which enables it to perform beyond the limits of standard USB cables and communicate with peripherals up to 30 ft. away.
USB2HAB30AC is backed by a StarTech.com 2-year warranty and free lifetime technical support.
(USB2HAB30AC)
StarTech 10m Active USB 2.0 A to B Cable - M/M
| SKU | USB2HAB30AC |
| Barcode # | 65030845137 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.5100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000700000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





