- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The USBEXTAA6BK 6-foot USB Extension Cable (A-A) features 1 USB A male connector and 1 USB A female connector, extending the connection between USB 2.0 devices by up to 6 feet - an ideal solution for better placement of peripheral devices, or adding flexibility to existing USB ports.
This high quality USB extension cable is fully rated for use with USB 1.1 and USB 2.0 devices, and is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(USBEXTAA6BK)
StarTech 2m USB 2.0 Type-A Extension Cable - Male to Female - Black
| SKU | USBEXTAA6BK |
| Barcode # | 65030840811 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





