- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The USBEXTAA6IN USB 2.0 Extension Cable features one USB A male connector and one USB A female connector - a reliable and convenient solution for connecting devices to USB ports that are too close to one another (e.g. laptop computers).
Ideal for use with flash drives and other USB devices on your laptop or desktop computers, this high quality cable is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(USBEXTAA6IN)
StarTech 15cm USB 2.0 Extension Adapter Cable A to A - M/F - 6 inch USB A to A Extension Cable - 15cm USB 2.0 Extension cord
| SKU | USBEXTAA6IN |
| Barcode # | 65030818544 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.001100000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





