- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This USB-C™ to USB-B printer cable lets you connect your USB 2.0 peripheral devices, such as a printer, external drive or scanner to your USB Type-C™ laptop or tablet. The cable is also compatible with Thunderbolt™ 3 ports.
The longer cable lets you organize your desk to match your needs, enabling to connect your device up to 3 meters away from your computer.
(USB2CB3M)
Connect USB 2.0 USB-B devices to your USB-C or Thunderbolt 3 computer - Long 3-meter cable is ideal for flexible positioning of your peripheral devices - Connect your USB 2.0 peripheral devices such as a printer or external drive or scanner to your USB Type-C laptop or tablet - Thunderbolt 3 port compatible - Guaranteed reliability with our lifetime warranty - 10ft USB B Cable / 10’ USB C to USB B Cable / USB C Printer Cable 10 ft / USB Type C to Type B Cable / USB C to B Cable
| SKU | USB2CB3M |
| Barcode # | 65030873000 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





