Don't pay: $40.86
$29.00
SAVE $11.86 (29%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Belkin 2 PORT WALL CHARGER, 12W, USB-A (2), BOOST CHARGE, WHITE, INCLUDE USB-A TO C CABLE,
(WCE001AU1MWH)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | WCE001AU1MWH |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | BOOST?CHARGE AC Adapter |
| Product Line | BOOST?CHARGE |
| Brand Name | Belkin |
Power Description
| Maximum Output Current | 4.80 A |
| Maximum Output Power | 24 W |
Technical Information
| Device Supported | Smartphone |
| Power Bank | |
| Tablet PC |
Physical Characteristics
| Height | 58 mm |
| Width | 29 mm |
| Depth | 56 mm |
| Product Color | White |
| SKU | WCE001AU1MWH |
| Barcode # | 745883793730 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





