- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Belkin QI WIRELESS 10W CHARGING STAND, USB-A TO mUSB CABLE, NO PSU, WHITE, 2YR CEW
(WIB001BTWH)
Technical Information
| USB | Yes |
General Information
| Product Type | Induction Charger |
| Manufacturer Part Number | WIB001BTWH |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | BOOST?CHARGE Wireless Charging Stand 10W |
| Product Line | BOOST?CHARGE |
| Brand Name | Belkin |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Samsung Galaxy Smartphones: Apple iPhone Smartphones: |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 110 g |
| Height | 110 mm |
| Width | 100 mm |
| Depth | 100 mm |
| SKU | WIB001BTWH |
| Barcode # | 745883796243 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





