- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Corsair iCUE H150i ELITE 360mm RGB AIO Liquid CPU Cooler with LCD
- Black
- Fans: 3x 120x25mm
- Fan Speed: 450~2000 RPM 10%
- Airflow: 14.86~58.1 CFM
- Air Pressure: 0.3~2.9mm H2O
- Fan Noise: 10~30.4 dBA
- Radiator Size: N/A
- CPU Socket: Intel 1700, 1200, 2066, 2011, 1366, 1156, 1155, 1151, 1150 & AMD AM4, AM5, AM3, AM2, sTRX4, sTR4
- RGB Lighting
(CW-9060062-WW)
Specifications
| Product Type | Liquid CPU cooler |
| Warranty | 5 Years |
| Weight | 1.1kg |
| Coldplate Dimensions | 56x56mm |
| Cooling Socket Support | Intel 1700, 1200, 1150, 1151, 1155, 1156, 1366, 2011, 2066 AMD AM4, AM3, AM2, sTRX4, sTR4 |
| Display Colors | 16.7M (8-bit RGB) |
| Display Max Resolution | 480x480 |
| Display Native Resolution | 480x480 |
| Display Refresh Rate | 30Hz |
| Display Screen Size | 2.1" |
| Display Surface | Glossy |
| Display Technology | IPS |
| Fan Airflow | 14.86 – 58.10 CFM |
| Fan Dimensions | 120 x 25 mm |
| Fan Model | ML ELITE Series |
| Noise Level | 10 – 30.4 dBA |
| Number of Fans | 3 |
| Peak Brightness | 600 Nit |
| Radiator Material | Aluminium |
| Tubing Length | 380mm |
| Tubing Material | Black Sleeved Low-Permeation Rubber |
| SKU | CW-9060062-WW |
| Barcode # | 840006648147 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 2.6000kg |
Manufacturer Warranty: 5 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





