- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x 8GB) DDR4 2666MHz Memory Black - 1.2V - 16-18-18-35 - Unbuffered - Supports AMD Ryzen and Intel 200 Series Motherboards - CMK16GX4M2Z2666C16 - 10 Years Limited Warranty
(CMK16GX4M2Z2666C16)
Specifications
| Capacity | 16GB (2x8GB) |
| Error Checking | |
| Form Factor | DIMM |
| Frequency | 2666 MHz |
| Ranking | Dual |
| Series | Vengeance LPX |
| Type | DDR4 |
| Voltage | 1.2V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| SKU | CMK16GX4M2Z2666C16 |
| Barcode # | 843591028479 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





