- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F4-3600C18D-32GTZN)
Miscellaneous
| Compatibility |
ASRock ASUS GIGABYTE MSI |
Technical Information
| CAS Latency | CL18 |
| Device Supported | Desktop PC |
| Workstation | |
| Error Checking | Non-ECC |
| Number of Modules | 2 x 16GB |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Memory Speed | 3600 MHz |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-3600/PC4-28800 |
| Memory Voltage | 1.35 V |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | F4-3600C18D-32GTZN |
| Manufacturer Website Address | http://www.gskill.com |
| Manufacturer | GSkill International Enterprise |
| Product Name | Trident Z Neo 64GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Product Line | Trident Z Neo |
| Brand Name | G.SKILL |
| SKU | F4-3600C18D-32GTZN |
| Barcode # | 848354033660 |
| Brand | G.SKILL |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000448000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





