- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP 43X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge C8543X
(C8543X)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | C8543X |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 43X |
| Product Name | 43X (C8543X) High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Package Type | Retail |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 30000 Pages |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
| Device Supported | Printer |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 20% |
| Post-consumer-waste% | 5% |
| Assembly Required | No |
| SKU | C8543X |
| Barcode # | 725184659522 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 5.4000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.052800000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





