- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #61XL Black Ink CH563WA - 480 pages - Compatible With HP DESKJET 1000, DESKJET 1050, DESKJET 2000, DESKJET 2050, DESKJET 2510, DESKJET 3000, DESKJET 3050, ENVY 4500, DESKJET 1500, DESKJET 1510, OFFICEJET 4630, OFFICEJET 2620, DESKJET 2540, ENVY 5530, DESKJET 1010
(CH563WA)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 40 g |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CH563WA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 61XL |
| Product Name | 61XL Ink Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Additional Warranty Information |
(Return to HP/Dealer) |
| Limited Warranty | 6 Month |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 430 Pages |
| SKU | CH563WA |
| Barcode # | 193424494835 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000480000m3 |
Manufacturer Warranty: 6 Months Limited Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





