- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CH564WA)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 40 g |
Warranty
| Additional Warranty Information | (Return to HP - Unit Replacement) |
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CH564WA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 61XL |
| Product Name | 61XL Tri-Colour Ink Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Cyan | |
| Yellow | |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 300 Pages |
| SKU | CH564WA |
| Barcode # | 193424494842 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.0650kg |
| Shipping Width | 0.115m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.115m |
| Shipping Cubic | 0.000529000m3 |
Manufacturer Warranty: 6 Months Limited Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





